Procent społeczeństwa, które boryka się z wadami wzroku wynosi aż 3/4 światowej, dorosłej populacji. Trzeba przyznać, że jest to duża liczba. 64% z wymienionych używa okularów korekcyjnych. Dawniej okulary były jedynie narzędziem, które pomagało nam w codziennym życiu. Obecnie, oprócz korekcji wzroku, okulary to sposób na wyrażenie własnej tożsamości. Stąd wiele osób nosi okulary, z zerowymi soczewkami. Wybór oprawek nie należy do najłatwiejszych. Dostępność modeli jest coraz większa. Śmiało można powiedzieć o tym, że oprawki podzielone są na różne półki. Kupimy tanie, plastikowe okulary, lub drogie oznaczone markowym emblematem. Niezależnie od ceny, w okularach powinniśmy się czuć przed wszystkim dobrze. Przeczytaj kilka prostych wskazówek, dzięki którym będzie Ci łatwiej wybrać idealne okulary.

Okulary pasujące do kształtu twarzy

Jak wybrać okulary, które posłużą nam długi czas? Kształt i grubość ramek są dość istotną kwestią

Każda twarz jest inna. Można je kategoryzować ze względu na kształt twarzy. To, jak wygląda twarz pozwala zawęzić poszukiwania okularów. Różne kształty twarzy wyglądają dobrze w innych typach oprawek.
Na początku należy określić jakiego kształtu jest twarz. Wyróżnia się pięć typów:

  • podłużny,
  • kwadratowy,
  • owalny,
  • trójkątny,
  • okrągły.

Jak najłatwiej określić jakiego kształtu twarzy jesteśmy posiadaczami? Czasami samo spojrzenie w lustro nie wystarcza. Warto wziąć kolorowy zakreślacz lub szminkę i obrysować odbicie. Powstały kształt jasno powinien odpowiedzieć jaki typ twarzy posiadamy. To już naprawdę bardzo dużo, w kwestii poszukiwania idealnych oprawek. Każdy typ twarzy posiada określone kształty oprawek, które razem tworzą idealna połączenie.

Procent społeczeństwa, które boryka się z wadami wzroku wynosi aż 3/4 światowej, dorosłej populacji.

Zasada jest bardzo prosta i uniwersalna; jeśli twarz jest okrągła, nie wybieramy okrągłych okularów. Twarz kwadratowa – okulary okrągłe. Najbardziej wdzięcznym kształtem jest owal. Osoby, których twarz jest owalna, mogą wybrać każdy rodzaj oprawek. I zawsze będą wyglądały świetnie. Nie znaczy to jednak, że osoby z innymi kształtami buzi nie znajdą idealnych okularów. Oprawki Prada od iOkulary dostępne są w wielu różnych modelach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj jednak, że wymienione zasady są ogólne i mają pomóc w wyborze. Jeśli jesteś posiadaczem okrągłej twarzy i czujesz się rewelacyjnie w okrągłych okularach – wybierz je. W końcu to Ty masz się czuć w nich najlepiej.

Okulary na lata

Przy wyborze oprawek warto pamiętać, że okulary to element codziennego użytku, a w dodatku używany conajmniej do kolejnej wizyty u okulisty. Oprócz tego oprawki i szkła to niemały koszt. Warto więc wybrać takie okulary, których dobrą cechą będzie niepodważalna jakość i trwałość.

Jak wybrać okulary, które posłużą nam długi czas? Kształt i grubość ramek są dość istotną kwestią. Mniej problemów będziemy mieli z solidnymi okularami z grubymi oprawkami, niż z delikatnymi druciankami. Nie bez znaczenia pozostaje materiał, z którego oprawki zostały wykonane. Warto przymierzyć kilka podobnych par, różnych producentów. Już w momencie trzymania okularów w ręku, oszacować można czy są solidnie wykonane. Oprawki Prada to idealny przykład okularów, które posłużą na lata. Są modne i stylowe, ale wykonane tak, aby przetrwały wiele losowych sytuacji.

Niektóre salony optyczne w swojej ofercie posiadają ubezpieczenie okularów. Często automatycznie rezygnujemy z takich usług. W przypadku okularów warto jednak wziąć pod uwagę ubezpieczenie. Zwykle nie wynosi kosmicznej kwoty, a w zamian daje gwarancję naprawy lub wymiany na nowe. Co jest dobrym rozwiązaniam, zważywszy na to, że okulary używane codziennie, są narażone na sytuacje, których mogą nie przetrwać.