Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to świetne rozwiązanie dla osób, które na co dzień używają zwykłych okularów korekcyjnych. Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne sprawdzą się nie tylko latem, ale także na przykłada w czasie jazdy samochodem. Zimą zaś dokucza na słońce, które odbija się od śniegu. Ciemne okulary korekcyjne znane są od wielu lat. Jednak nie każdy okularnik wie, że takie okulary w ogóle istnieją…

Okulary przeciwsłoneczne, a skomplikowane wady wzroku

Jak wiadomo wada wzroku wadzie nie jest równa. Dlatego osoby borykające się z nimi często myślą, że nie mogą nosić okularów przeciwsłonecznych. Wierzą, że ich wada jest zbyt skomplikowana. Na szczęście to nie jest prawda. Barwione szkła tak samo jak te bezbarwne są dostępne w wysokich indeksach, jest możliwość zniwelowania ich grubości. Nosisz okulary progresywne? To również nie jest problemem. Obecnie nie ma większego problemu z zabarwieniem szkieł progresywnych. Co to oznacza w rzeczywistości? Osoby z wadą wzroku mogą normalnie funkcjonować, przeczytać gazetę, jeździć samochodem, spacerować bez konieczności mrużenia oczu. To znacznie wpływa na komfort życia, zwłaszcza w przypadku osób, które prowadzą aktywny tryb życia i dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to świetne rozwiązanie dla osób, które na co dzień używają zwykłych okularów korekcyjnych

Barwienie szkieł to nie jedyna dostępna opcja do wyboru. Osoby, które borykają się z wadą wzroku mogą zdecydować się na zakup szkieł fotochromowych, które czasami nazywane są  światłoczułymi. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje szkieł fotochromowych. W pierwszym przypadku szkła reagują na promieniowanie UV. Szkła w pomieszczeniach są przezroczyste, natomiast po wyjściu na dwór zabarwiają się na ciemny kolor. Drugi rodzaj szkieł reaguje na światło. Nie potrzebuje promieniowania słonecznego, żeby zmienić kolor ciemniejszy. Tego typu szkła doskonale sprawdzą się w czasie jazdy samochodem.

Trzecia możliwość, to specjalne oprawki, których można zamocować specjalne przyciemniające nakładki. Utrzymują się na normalnych szkłach korekcyjnych przy pomocy magnesu. To rozwiązanie ma jednak pewną wadę. Nie każde oprawki dają możliwość  założenia przyciemniających nakładek. A zatem wybierając oprawki dla siebie mamy bardzo ograniczony wybór modeli.

A co z soczewkami kontaktowymi?

W salonie optycznym możemy dobrać model okularów, który będzie pasować do naszego typu urody.

Wiele osób rozważa noszenie soczewek kontaktowych i zwykłych okularów przeciwsłonecznych. Nie ma co do tego ww zasadzie żadnych przeciwwskazań medycznych, jednak takie rozwiązanie nie zawsze zdaje egzamin. Na przykład na plaży. W takim miejscu jesteśmy narażeni na działanie piasku, wiatru, wody. O podrażnienie oka nie jest trudno, a soczewki kontaktowe mogą jeszcze potęgować nieprzyjemne dolegliwości. W przypadku ciemnych okularów korekcyjnych nie grozi nam taka sytuacja. Czy warto ryzykować? O tym każdy musi zadecydować sam.

Gdzie można kupić ciemne okulary korekcyjne?

Jeśli decydujemy się na zakup okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych, musimy udać się do sprawdzonego salonu optycznego. Pod żadnym pozorem nie wolno kupować okularów przeciwsłonecznych na straganach czy w sklepach „wszystko po 4 złote”. Okulary przeciwsłoneczne kiepskiej jakości nie chronią przed promieniowaniem słonecznym, wręcz przeciwnie… Możemy jeszcze bardziej sobie zaszkodzić.

W salonie optycznym możemy dobrać model okularów, który będzie pasować do naszego typu urody. Nie możemy oczywiście zapominać o najważniejszym, czyli o naszym zdrowiu. Okulary zakupione w takim miejscu są dopasowane do naszej wady wzroku, posiadają wysokiej jakości filtry, które zabezpieczają nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV.