W letnim sezonie bardzo silnie operuje słońce. Osoby mające wadę wzroku zaczynają się zastanawiać co zrobić, aby nie nosić przy sobie dwóch par okularów, czy też nie mrużyć cały czas oczu, które są pozbawione ochrony przeciwsłonecznej.

Świetne rozwiązanie

Bardzo dobrym rozwiązaniem są oprawki Solano Clip-on

Bardzo dobrym rozwiązaniem są oprawki Solano Clip-on. W takim modelu są połączone dwie bardzo ważne funkcje. Jest to z jednej strony korekcja wzroku, a z drugiej strony profesjonalna ochrona przeciwsłoneczna. Na co dzień nosimy okulary korekcyjne, a gdy potrzebujemy ochrony przed słońcem, to wystarczy do oprawki przyłożyć specjalną nakładkę. Przylega do niej dosłownie w ułamku sekundy. Nakładki są wyposażone w filtr UV400. Dzięki niej uzyskujemy stuprocentową ochronę przed szkodliwy, promieniowaniem słonecznych i uzyskujemy znacznie większy komfort widzenia.

Chodzi tutaj o polaryzację, która to blokuje refleksy świetlne powstające w momencie, gdy promienie słoneczne odbijają się od powierzchni płaskich. Każdy z nas chyba doświadczył sytuacji, w której kierując samochodem, jest się oślepianym przez słońce. To samo się dzieje, gdy w dzień słoneczny patrzymy na morze bądź jezioro. Poświata nie tylko oślepia nas, ale do tego zaburza postrzeganie kształtów i kolorów co pogarsza znacznie sam komfort widzenia. Bardzo dobrą informacją jest to, że w większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań do zastosowania tego typu okularów, jednak co po niektóre korekcje wady wzroku, najczęściej te większe, wymagają kalkulacji i oceny u optyków. Bardzo ważne jest to, aby porozmawiać z optykiem i potwierdzić, że efekt finalny zarówno samej funkcjonalności, jak i wyglądu będzie w pełni satysfakcjonujący.

Na rynku znajdziemy modele klasyczne, jak i także takie, które się wpisują w najnowsze modowe trendy

Na rynku znajdziemy modele klasyczne, jak i także takie, które się wpisują w najnowsze modowe trendy. Jednak w ofercie wielu optyków znajdziemy także specjalną linię sportowych okularów Clip-On. Coraz bardziej popularna kolekcja sportowa Clip-On, zapewnia także możliwość stosowania większości rozwiązań korekcji wad wzroku, ponieważ oprawki pomimo swojego charakteru sportowego mają standardową krzywiznę, która wymagana jest dla optymalnej korekcji okularowymi soczewkami. Spore krzywizny wpływać mogą na pogorszenie się widzenia, głównie w obszarach bocznych szkieł, ale tutaj problem ten nie występuje. Pomyślmy już teraz (zimą) o zakupie tego rodzaju okularów. Już niedługo wiosną lub też latem z pewnością nam się przydadzą. Już teraz zabezpieczmy swój wzrok. Nie możemy odkładać tego w nieskończoność. Jest to nieodpowiedzialne.