Okulary przeciwsłoneczne mają to do siebie, że trudno wyobrazić sobie bez nich lato. Promienie słoneczne skutecznie utrudniają nam funkcjonowanie. Niestety kupując okulary przeciwsłoneczne, większość osób kieruje się ich wyglądem. Oczywiście sama estetyka sama w sobie jest niezwykle ważna. Jednak pamiętajmy, że poza tym okulary muszą spełniać określone warunki. Ważne jest to, aby poza ochroną oczu przed promieniami słonecznymi dodatkowo ich nie uszkadzały.

Gdzie kupować okulary?

Musimy na samym początku zaznaczyć, że z promieniowaniem słonecznym UVA oraz UVB do czynienia mamy nie tylko latem, ale także zimą. Nasze oczy chronione powinny być przez absolutnie cały rok. Promienie słoneczne przedostają się do oczu i może się to okazać przyczyną naprawdę wielu chorób. A gdzie najlepiej kupować okulary przeciwsłoneczne Solano? Jak najbardziej polecamy salony optyczne. Nigdy okularów przeciwsłonecznych nie kupujmy w markecie, czy też na bazarze. Okulary, które nie posiadają odpowiedniego filtra, sprawiają, że źrenice, zamiast zwężać się będą się rozszerzały, przy tym jeszcze łapiąc więcej promieniowania szkodliwego.

Przy zakupie okularów słonecznych musimy zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów

Przy zakupie okularów słonecznych musimy zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów. Bardzo ważne jest to, czy posiadają szkła z antyrefleksyjną powłoką, która to zapobiega odbijaniu się światła od okularów, a w samej konsekwencji do oka, nie wpływa dodatkowo na zmianę kontrastu oraz kolorów. Bardzo ważny jest także filtr polaryzacyjny. To on neutralizuje oślepiające odblaski światła, na przykład od wody, zwiększają jednocześnie sam kontrast oraz podkreślając kolory. Do tego filtr ten jest genialny do jazdy samochodem podczas uprawiania zimowych sportów. Okulary zawierać powinny także informacje o mocy filtra UV. Informacja ta jest nadrukowana na oprawce, dołączona w opisie lub też może być naklejona na soczewce. Najlepsze okulary to takie, które posiadają filtr UV 400. Taki filtr w stu procentach pochłania promienie słoneczne. Czasem okulary posiadają także fotochromowy filtr. Co to oznacza? Oznacza to, że mogą je stosować osoby, które noszą okulary korekcyjne, bowiem on pozwala na ochronę oczu przed promieniami UV, a także korygowanie wad wzroku, przy tym umożliwiając widzenie zarówno w warunkach intensywnego naświetlenia, jak i także niedostatecznego. Soczewki w takich okularach się rozjaśniają oraz także przyciemniają zależnie od samego natężenia promieniowania UV.

Przy pomocy optyka na pewno znajdziemy okulary idealne, które będą nam służyły latami.