Lubimy ładnie wyglądać w okularach, zwłaszcza gdy musimy w nich chodzić przez cały dzień. Warto zatem dobrać ich kształt do zarysów szczęki. Twarzowe i eleganckie są np. okulary Prada damskie. Delikatne oprawki i duże soczewki okularów pozwalają na swobodne patrzenie także na boki, bez zwracania w tamtych kierunkach głowy. Modnie wyprofilowane modele przypadną do gustu każdej pani niezależnie od wieku.

Jaki rodzaj okularów damskich Prada wybrać?

Okulary Prada dla pań są przeznaczone dla kobiet, które chcą wyglądać młodo i stylowo. Okulary są dostępne z soczewkami plastikowymi, dzięki czemu trudniejsze są do stłuczenia. Należy jednak chronić je przed zarysowaniami. Z tego powodu należy je czyścić miękkimi ściereczkami typu mikrofaza. Do niektórych modeli okularów z tej serii dołączona jest taka ściereczka gratisowo.

Dobór okularów Prada powinien odbywać się w taki sam sposób jak przy wszystkich innych okularach

Okulary Prada można znaleźć w dwóch wariantach:

  • korekcyjne,
  • przeciwsłoneczne.

Okulary Prada damskie korekcyjne mają przezroczyste szkła (soczewki) bez przyciemniania. Służą nam w codziennym funkcjonowaniu (w pracy, w domu, na zakupach, na powietrzu itp.). Mają modne oprawki, dzięki którym kobieta wygląda elegancko, a to daje jej poczucie piękna i prestiżu.

Okulary przeciwsłoneczne Prada to wygoda i szykowność. Dzięki tym modelom każda kobieta staje się wytworna, a to dodaje jej pewności siebie. Okulary mają lekko przydymione soczewki, dzięki czemu dają bardzo dobrą widoczność. Pomimo minimalnego zadymienia szkieł, ich konstrukcja zatrzymuje promienie UV w stu procentach. Świadczy o tym kod 400 na naklejce przyklejonej do okularów.

Jak wybierać damskie okulary Prada?


Dobór okularów Prada powinien odbywać się w taki sam sposób jak przy wszystkich innych okularach. Sprawdzamy ich funkcjonalność, czytając informacje na dołączonych do jednej z soczewek naklejek informacyjnych. Przymierzamy je przed lustrem i sprawdzamy, czy dobrze w nich wyglądamy.

Koniecznie zwróćmy uwagę na to, jak leżą nam na nosie. Ważne, aby zagłębienie na kość nosową (mostek) był w miarę dopasowany do jej kształtu. Okulary w tym miejscu powinny dokładnie przylegać do naszego nosa. Pomagają w tym ruchome skrzydełka okularów.

Kolejną czynnością jest poruszenie głową na boki. Pomoże to ocenić, czy zauszniki dobrze trzymają się małżowin usznych. Jeśli okulary pomimo potrząsania głową stabilnie trzymają się uszu i nosa, będzie oznaczało, że są dobrze dopasowane i możemy je kupić bez obaw.

Do jakiej stylizacji dopasować okulary z serii Prada?

Okulary z tej serii pasują do płaszcza i kurtki, długiej i krótkiej sukienki, a także do garnituru i ubrania tzw. wolnego stylu. Można do nich założyć na głowę kapelusz z szerokim i wąskim rondem oraz czapkę z daszkiem lub zwykłą czapkę.