Jednym z elementów profilaktyki wzroku jest noszenie dobrze dopasowanych okularów korekcyjnych. Powinny być one dobierane w zależności od wady wzroku oraz rozstawu źrenic. Wiele osób noszących okulary narzeka jednak na konieczność zakupu dodatkowych drogich okularów z przyciemnianymi szkłami. Ciekawą alternatywą jest w tym przypadku decydowanie się na oprawki Solano Clip-on. Ich zakup ogranicza konieczność zakupu i noszenia przy sobie dwóch par okularów.

Czy warto decydować się na zakup oprawek Clio-on firmy Solano?

Oprawki Solano Clip-on to innowacyjne produkty, które umiejętnie łączą w sobie:

  • dużą funkcjonalność,
  • atrakcyjny design.

Jednym z elementów profilaktyki wzroku jest noszenie dobrze dopasowanych okularów korekcyjnych

Tego typu oprawki są unikalnym połączeniem typowych okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne oraz pozwala w znacznym stopniu ograniczyć koszty związane z zakupem dodatkowych okularów. Stosowane na co dzień szkła korekcyjne mogą być bowiem w bardzo szybki i łatwy sposób przysłonięte za pomocą specjalnych nakładek z przyciemnionymi szkłami przeciwsłonecznymi. Co ważne, połączenie oprawek z nakładkami jest trwałe i estetyczne. Odbywa się ono za pomocą zatopionych w produktach magnesów. Magnesy są na tyle silne, że skutecznie utrzymują nakładkę na miejscu nawet podczas aktywności fizycznej. Nakładki nie odpadają nawet podczas biegania czy jazdy na rowerze w górzystym terenie.

Jakie inne korzyści daje zakup tego typu oprawek?

Jak wspomniano powyżej, typowe okulary korekcyjne za pomocą specjalnych nakładek mogą być w szybki, łatwy, wygodny i trwały sposób przemienione w okulary przeciwsłoneczne. Ponadto stanowią one doskonałą ochronę dla oczu poprzez zastosowanie filtru UV, polaryzacji lub nakładkek Blue Blocker.

  1. filtr UV – filtr UV chroni oczy przed negatywnym wpływem nadmiernego promieniowania słonecznego.
  2. polaryzacja – zastosowana w szkłach polaryzacja blokuje nieprzyjemne refleksy świetle, które są związane z odbijaniem się promieni od płaskich powierzchni.
  3. nakładki Blue Blocker – dodatkowe nakładki Blue Blocker, które są kompatybilne z oprawkami Solano są szczególnie polecane dla osób spędzających czas przed ekranami smartfona, komputera czy telewizora. Urządzenia te emitują światło niebieskie, wpływa na ograniczenie wydzielana melatoniny. Jest to hormon, który jest odpowiedziany za szybkie zasypianie oraz dobrą jakość snu.

Ponadto synchronizuje on wewnętrzny zegar organizmu, a zaburzenia jego wydzielania mogą prowadzić do poważnych i przykrych dolegliwości o charakterze ogólnoustrojowym.