Prada należy do jednych z najstarszych włoskich domów mody. Została założona w 1913 roku przez  Mario Pradę, który produkował torebki i walizki. Pod koniec lat 70. ubiegłego wieku stała się znana na całym świecie, kiedy to firma zajęła się Muiccia Prada, wnuczka Mario. Obecnie kolekcje Prady to głównie odzież, obuwie i okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne. Cechuje je bardzo dobre wykonanie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz szeroka paleta wzorów i kolorów.

Okulary przeciwsłoneczne Prada – charakterystyczne cechy

Okulary przeciwsłoneczne Prada cechują się bardzo dobrym wykonaniem, ale przede wszystkim charakteryzuje je niepowtarzalny i wyjątkowy styl. Okulary tej marki łączą klasyczne trendy z nowatorskimi rozwiązaniami, są niepowtarzalne i ponadczasowe. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że są lekkie i wytrzymałe. Wyposażenie w dobrej jakości filtry UV, zapewnia optymalną ochronę przed słońcem. Okulary przeciwsłoneczne mogą mieć różne zabarwienie, warto wiedzieć, jakie znaczenie ma kolor:

Prada należy do jednych z najstarszych włoskich domów mody

  • szary jest uważany za neutralny, nie zmienia kolorów otaczających przedmiotów, jest neutralny, więc najlepiej pomaga ocenić odległość,
  • zielony nie jest zalecany dla kierowców, ponieważ zakłóca prawidłowy odbiór koloru zielonego,
  • brązowy zalecany dla osób o wrażliwych oczach, umożliwia odpoczynek oczu, poprawia kontrast kolorów i zatrzymuje niebieskie światło odpowiedzialne za efekt olśnienia,
  • niebieski to kolor tłumiący kontrast tła, bardzo dobrze sprawdza się podczas zmiennych warunków pogodowych,
  • pomarańczowy i żółty poprawia kontrast widzenia, ale dopiero po zmroku.

Kolor szkieł w okularach odpowiada nie tylko za estetykę, istotny jest również rodzaj zastosowanego filtra, ponieważ od niego w dużej mierze zależy, w jakich kolorach będzie widoczne otoczenie. Okulary przeciwsłoneczne powinny przede wszystkim zapewniać skuteczną ochronę przed słońcem, nadmiar promieniowania słonecznego może wywołać zapalenie spojówek, jego objawy to łzawienie, zaczerwienienie i pieczenie oczu.

Okulary przeciwsłoneczne Prada wyróżniają się nie tylko oryginalnością, są również wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne

Dlaczego warto zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne dobrej jakości?

Okulary przeciwsłoneczne Prada wyróżniają się nie tylko oryginalnością, są również wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprawki są często uzupełniane powłoką tytanową, dzięki temu są odporne na działanie wysokich temperatur, nie rysują się i nie łamią. Elegancki design umożliwia komponowanie ich z różnymi stylizacjami, zarówno tymi codziennymi, jak i wyjściowymi na różne imprezy okolicznościowe. Kolorowe modele można łączyć z luźniejszymi stylizacjami, ze sportowymi butami i kolorowymi koszulami.

Dokonując wyboru odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, warto zwrócić uwagę, czy są zaopatrzone w powłokę antyrefleksyjną, zapobiegającą odbijaniu się światła od okularów, a więc i od oczu. Z kolei filtr polaryzacyjny wyostrza obraz, zwiększa kontrast i podkreśla kolory, niweluje także oślepiające odbłyski światła odbijające się np. od śniegu. Jeśli okulary są zaopatrzone w filtr fotochromowy, to oznacza, że mogą je nosić osoby noszące okulary korekcyjne, umożliwia on ochronę przed promieniowaniem UV oraz koryguje wady wzroku. Umożliwia widzenie zarówno w zbyt intensywnym nasłonecznieniu, jak i wtedy, kiedy oświetlenie jest znikome. W zależności od intensywności światła soczewki w takich okularach rozjaśniają się albo przyciemniają. Okulary przeciwsłoneczne dobrej jakości z pewnością będą służyły dłużej, dają też pewność, że oczy są odpowiednio zabezpieczone.